Svět serveru Bradavice online

Tento článek vznikl z důvodu objasnění zasazení našeho světa do kontextu příběhů Harryho Pottera a vymezení se vůči nim. Nenacházíme se totiž v úplně totožném universu, jaké můžete znát z HP filmů a knih. Prostředím, lokacemi, které tak dobře známe a milujeme se BO příliš neliší – máme místa jako Bradavice, Prasinky, Malý Visánek, Godrikův důl, Londýn a podobně, ale pokud jde o postavy, tak tady se nachází největší rozdíly.

Po prvním přihlášení se do hry se ocitnete v roce 1995. Kouzelnický svět je nyní už 10 let po „Velkém povstání“, které vzniklo v důsledku činnosti kouzelníka jménem Garrett Berringer. Berringer celkově nebyl spokojený s uspořádáním kouzelnického světa a přinesl několik revolučních myšlenek, za jejichž realizaci dlouhodobě bojoval. Za nejdůležitější považoval rovnost mezi kouzelníky a mudly a pohrával si s ideou svět kouzelníků i mudlů propojit. Ministerstvo toto však kategoricky odmítalo, argumentovalo tím, že odhalení kouzelnického světa mudlům by způsobilo válku, nepokoje, snahu o zotročení kouzelníků mudly a nehodlalo nic takového riskovat. Berringer dále velmi ostře vystupoval proti systému výuky v Bradavické škole čar a kouzel, měl za to, že škola studenty dostatečně neučí samostatně myslet, bránit se a rozvíjet své nejsilnější stránky, i za cenu že by to byly stránky směřující k temnotě. Berringerovy myšlenky rozdělily kouzelnický svět na dvě poloviny, měl mnoho příznivců, ale i odpůrců. V průběhu času se ale situace postupně začala vymykat z rukou, nejradikálnější část Berringerových příznivců začala napadat a pronásledovat stoupence Ministerstva, kteří reprezentovali opačné názory. Tato nestabilní situace dne 23. února 1985 vyvrcholila v napadení Ministerstva kouzel Berringerovými povstalci.

Povstání se povedlo za pomoci přivolaných bystrozorů, ministryně kouzel Millicent Bagnoldové a ředitele Bradavické školy Albuse Brumbála potlačit. Povstalci, kterým se nepodařilo z Ministerstva dostatečně rychle uprchnout byli zatčeni a dále souzeni, někteří byli dokonce uvězněni v Azkabanu. Na Berringera samotného byl vydán zatykač, nicméně dosud nebyl dopaden. Berringer se útoku na Ministerstvo neúčastil, povstání nevedl a od té doby, co jeho myšlenky nabraly tak radikálního rázu se stáhl do ústraní a na veřejnosti se již více neukazoval. Kde se nyní nachází nikdo neví, stále je však vypsána tučná odměna pro toho, kdo ho dopadne a na Ministerstvo dovede. I přes drtivou porážku Berringerových povstalců jeho myšlenky ve společnosti stále zůstávají a jeho příznivci se občas tajně scházejí a formují nové skupiny, které však čítají jen několik málo členů, protože jsou stále pronásledovaní Ministerstvem. Situace, která měla potenciál vyvrcholit ve válku mezi kouzelníky, již utichla a kouzelnický svět se nyní opět ocitá v mírovém období. Ministerstvo však zůstává bdělé k jakýmkoliv náznakům, že by se něco podobného mohlo opakovat a je připraveno nekompromisně zakročit.

To by bylo něco k historickému podtextu našeho serveru. Co se týče postav z HP, tak většinu z nich u nás nepotkáte. BO se naprosto distancuje od příběhu HP 1-7, tudíž žádný Harry, Ron, Hermiona ani Voldemort zde neexistují a nikdy ani nežili. Z postav, které můžete znát z HP se v našem světě vyskytují především učitelé jako Snape, Prýtová, McGonagallová, Hoochová,.. a samozřejmě Brumbál. Ministrem kouzel je v roce 1995 Kornelius Popletal. Co se týče mudlovských postav, tak všechny celebrity, které v tomto roce žily u nás existují, vaše postavy se tudíž klidně mohou bavit o kapelách jako jsou Oasis nebo Green Day, samozřejmě si ale musíte uvědomit, že čistě kouzelnické rodiny se pravděpodobně o mudlovské celebrity zas tolik nezajímají, ale to už je na vás. Svět HP filmů a knížek na našem serveru tedy neuvidíte. Píšeme si vlastní příběh, do kterého budete mít velkou možnost zasáhnout i vy! Příběh se bude rozvíjet v rámci ročníkových akcí, mimoročenkového příběhu, novinových článků atd.. Kam tento svět bude směřovat dál tedy z velké míry závisí i na vás. Kam vaše cesta povede, to už se necháme všichni překvapit ve hře.