Ročenka: Co to je a na co to máme?

Ročenka, neboli ročníková akce je příběh vymyšlený a moderovaný GM týmem, který se rozvíjí a odvíjí po celou dobu školního roku v Bradavicích. Zpravidla na konci ročníku dospěje ke svému vyvrcholení; to, co mělo být odhaleno, bude odhaleno a příběh je zakončen. Další školní rok poté většinou rozehráváme příběh úplně jiný, anebo příběh na původní dějovou linku navazující.

Proč to děláme?

Inspirací pro vznik ročenek samozřejmě jsou příběhy HP jak je známe- tajemná dobrodružství specifická pro každý jednotlivý díl napínající čtenáře/ diváky jako kšandy. A přesně toho se snažíme docílit taky – tedy chceme, aby hráče školní rok v Bradavicích-online bavil, aby měli možnost se do příběhu zapojit a aby kromě výuky, interakcí se spolužáky a s profesory zažili i notnou dávku dobrodružství, která je podle nás esenciální a má potenciál celou hru a hlavně RP hru táhnout.

Jak se můžu zapojit?

Jednoduchá věc – sledovat, co se děje a být u toho, a samozřejmě hrát kvalitně RP, za to jsme vždycky moc rádi, zapojit se může úplně každý hráč. Většina ročenek se rozjíždí už o prázdninách v Děravém Kotli, případně v Příčné ulici. Často to jsou různě nápadná vodítka, která hráči mohou sledovat a nechat se jimi vést, případně jít úplně proti, anebo se spolčit se záporákem, pokud o takové spolčení se záporák stojí, v rámci RP se fantazii meze nekladou.

Na čem to krachuje?

Největším problémem s ročenkou v minulém běhu serveru byl kolísající počet hráčů ve dnech, kdy se věci důležité pro ročenku odehrávaly. Stávalo se potom, že přehled o vývoji situace v rámci ročenky měla jen velmi malá skupina hráčů a celý příběh tak přišel o svůj potenciál se plně vyvinout a zapojit co největší množství hráčů.

Dáte mi vědět, že se ročenka právě odehrává, jak to poznám?

S novým školním rokem v Bradavicích přicházíme s nápadem „harmonogramu“ roku, kde bychom rádi vyznačili dny, ve kterých se ročenka bude odehrávat – tím pádem dny, kdy je dobré do hry přijít, pokud tě právě ročenka zajímá.